Jezdecká sezóna 2019 ukončena

Vladana BednářováStalo se

Přišel čas na rekapitulaci uplynulé jezdecké sezóny.

Prezentace naší školy na závodech:

Naši žáci oboru Jezdec a chovatel koní se i letos hojně podíleli na přípravách a organizaci jezdeckých závodů. Své zkušenosti získávali celkem na 21 závodech v  disciplínách skoky, drezura a všestrannost. Spolupracujeme především s ESC Olomouc, Dvůr Nové Zámky a JK Loštice, kde žáci pomáhali zajišťovat závody nejen na republikové, ale i evropské úrovni.

Reprezentace školy:

ZZVJ ( zkoušky základního výcviku jezdce)

V letošním roce jsme na ZZVJ přihlásili 5 žáků, kteří úspěšně složili zkoušku základního výcviku jezdce na školních koních a tím naše škola i na dále udržuje status 100% úspěšnosti na ZZVJ.

Závody:

Reprezentace školy na oficiálních závodech byla velmi úspěšná díky jezdkyni Elišce Mrkvové na plnokrevném Cazeerihovi.

Tato žákyně se během jednoho roku vyhoupla ze soutěží hobby do 80cm na výkonnost ZL v oficiálních soutěžích všestrannosti a ve skokových soutěžích 110cm.

Nejvýznamnějším úspěchem je dokončení kvalifikace Bronzové podkovy v Lošticích na 8.místě a získání  BRONZOVÉ medaile (3. místo) v Oblastním mistrovství dětí a juniorů. (kompletní výsledky všech závodů našich žáků najdete:https://www.zemedelkaolomouc.cz/aktualne/uspechy-nasich-zaku-z-oboru-jezdec-a-chovatel-koni-v-roce-2019/

Vize na jezdeckou sezónu 2020

  • pokračovat s pomocí při zajišťování jezdeckých závodů nejméně ve stejném rozsahu jako letos
  • připravit nejméně 2 žáky na ZZVJ
  • účast národního poháru ve všestrannosti
  • účast Oblastního mistrovství
  • účast ve finále Bronzové podkovy v Humpolci

Autor článku: Simona Heidenreichová UOV