Maturitní ples z pohledu maturantky a organizátorky

Vladana BednářováStalo se

Dne 24.1.2020 se v hotelu Clarion**** Olomouc konal náš Maturitní ples.
Přípravy tohoto plesu započaly již ve 3. ročníku, kdy jsme společně s panem ředitelem a panem učitelem Kostkou vybrali sál, moderátora, kapelu a veškeré nezbytnosti, které se musely domluvit/objednat s předstihem. Čím více se ples blížil, tím více byl náš organizační tým nervózní, aby vše sedělo do posledního detailu. Přípravy pro nás nebyly úplně jednoduché, po dlouhých 15 letech se konal Maturitní ples pod hlavičkou SŠZZ, a tak jsme se společně s vedením školy učili tak nějak „za pochodu”. Ráda bych škole poděkovala za to, že nám nechali volnou ruku a maximálně nás podporovali v našich přáních týkajících se plesu.
Nastal „den D”. Hotel Clarion nám otevřel sál již v dopoledních hodinách, a tak jsme od rána s panem školníkem naváželi do sálu tombolu, rekvizity na vystoupení, výzdobu aj. Poté jsme se každý vydali svou cestou. Holky šly na líčení, účes… Jednoduše, každá chtěla být večer naprosto perfektní. Pánové to měli poněkud jednodušší než my, dámy, ale i přesto musím uznat, že kluci rozhodně neotáleli a na večer se proměnili v okouzlující mládence.
Sraz v Clarionu byl pro všechny maturanty v pět hodin, ještě před touto hodinou se za pomocí holek ze 3.ChZ aranžovaly stoly, kluci ze 3.Z pomáhali donést červený koberec, rozvěsit balónky a asistenti ze 3.A měli na starosti naši Šťastnou obálku, a to jak prodej, tak i vydávání darů. Všem asistentům chci moc poděkovat za pomoc!
V sedm hodin došlo k otevření sálu veřejnosti a následné úvodní slovo ředitele školy pana P. Sklenáře. Poté nesměl chybět slavnostní nástup na stužkování třídy Agropodnikání. Bohužel jejich třídní učitel byl nemocný, a tak se místo něj ujala stužkování maturantů paní učitelka Hana Mikulicová. Následně přišly na řadu dámy ze třídy Chovatelství, Zahradnictví. A tak jsme si i my konečně šly pro svou šerpu, kterou nám nasadil pan třídní učitel Přemysl Štrajt.
Po stužkování obou tříd následoval tanec s rodiči, učiteli, partnery. Byla jsem velmi potěšena, kolik lidí neváhalo tancovat a na našich rodinách šlo poznat, jak se dívají na své ratolesti a jsou pyšní.
Okolo desáté hodiny se pomalu ale jistě blížilo vystoupení třídy 4.A. Kluci a holky to vzali po svém, nasadili lacláče, montérky, kostkované košile, klobouky, do ruky vzali lopaty, hrábě a také nezapomněli na traktor. Předvedli velmi vtipné a hezké vystoupení, které přesně charakterizovalo jejich obor.
Nastala tma, po parketu se rozmístily židle, začala hrát píseň z Padesáti odstínů šedi, a to značilo jen jediné – vystoupení holek ze 4.ChZ. Holky se toho vůbec nebály, cvičily jsme tento tanec poměrně dlouho a myslím, že se nám to povedlo. Po předvedení tance s židlemi, začala hrát písnička „It’s my life”, kdy se k nám přidal i pan třídní učitel, za což mu moc děkujeme!
Ať jsme chtěli nebo ne, večer se pomalu blížil ke konci. O půl dvanácté vyhlásil moderátor losování o deset hlavních cen ze Šťastné obálky. Mezi hlavními cenami bylo např. divoké prase, dort s logem školy, šaty z Topdress salonu, set polštář + peřina a další. Doufám, že ceny udělaly výhercům radost.
Celým večerem provázela kapela Syrinx, která hrála až do druhé hodiny ranní a měla zaplněný celý parket jak maturanty, tak i rodiči, učiteli, kamarády a ostatními návštěvníky plesu.
Já sama za sebe, bych chtěla ještě jednou poděkovat celému vedení školy, díky kterému jsme mohli uspořádat nezapomenutelný Maturitní ples. Děkuji všem maturantům, učitelům, rodičům i kamarádům. Především DĚKUJI našemu plesovému týmu (pan ředitel P. Sklenář, pan učitel T. Kostka, paní asistentka E. Nováková, M. Pavlík (4.A), J. Berčák (4.A) a V. Ullverová (4.Chz).
Maturitní ples je jen jednou za život a já jsem moc ráda, že jsem jej mohla prožít s takovými skvělými lidmi, kteří jsou součástí SŠZZ.

Autor článku: Klimešová Michaela 4.CHZ

Odkaz na videa z plesu: https://www.youtube.com/channel/UCNvbFPeTfsA_SYCZGsIcTMg