Naše cesta skrz svět výstavištních akcí

sszz_olomoucStalo se

Nedávno jsme měli tu čest účastnit se několika nádherně připravených akcí na výstavišti Flora v pavilonu A. Bylo to období plné nadšení, vzájemné spolupráce a poznání, na které budeme dlouho vzpomínat. První na řadě byla již tradiční Flora Hortikomplex, která se konala od 5. do 8. října 2023. Naši šikovní žáci oboru Zahradnictví přispěli k úspěchu této události svým obrovským nasazením a energií, když se zapojili do příprav této akce. 

Po celou dobu konání akce jste nás mohli potkat na našem stánku, kde jste si mohli např. vyzkoušet podojit krávu, což bylo velkým hitem a také si odnést malou pozornost. 

Tato nezapomenutelná zkušenost však nebyla vše. Brzy poté jsme se přesunuli k další velké akci, Exota Olomouc, která se konala od 13. do 15. října 2023. Naše třídy 1.CHZ a 2.A se staly aktivními organizátory této výstavy exotického ptactva. Pomáhali jsme s instalací voliér, výzdobou a celkovou organizací, což byla obrovská zkušenost pro naše žáky.  

Poslední v řadě říjnových prezentačních akcí nás čekala Burza práce, která se konala 19.10.2023 a byla zajímavá tím, že mimo klasického prezentačního stánku jsme v patře pavilónu A měli nachystanou tzv. živou knihovnu pro žáky pozvaných základních škol. Náplní této živé knihovny byla možnost vyzkoušet si sedlání koně, dojení krávy, poznávání květin a velmi populární aranžování vlastních výrobků. 

Velmi rádi bychom poděkovali všem zainteresovaným učitelům a žákům naší školy. Touto výpomocí jsme nejen přispěli k úspěchu samotných událostí, ale získali jsme také mnoho nových dovedností a zkušeností. Byly to dny plné spolupráce a vzdělávání, které nám otevřely nové obzory. Jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí těchto skvělých událostí a těšíme se na další příležitosti, které nám přinese budoucnost.