Naše žákyně slaví úspěch v soutěži SOČ

sszz_olomoucStalo se, Studentské úspěchy

Soutěže SOČ (Středoškolská odborná činnost) se zúčastnila naše žákyně Hana Koryčánková z 2UZ. Její práce má název: Vyhledávání přirozených vývěrů minerální vody v okolí lázní Teplice nad Bečvou. Vedoucím práce je Ing. Tomáš Kostka, který je zároveň koordinátorem SOČ na naší škole. Konzultantem práce pak byl doc. Mgr. Milan Geršl, PhD. z Mendelovy Univerzity v Brně.
Školní kolo mělo proběhnout v poslední dekádě března, ale vzhledem k nastalé situaci nouzového stavu se kolo nekonalo. Po konzultaci porota školního kola ve složení Ing. Thót, Ing. Bělař a Ing. Kostka její práci doporučila k postupu do OK SOČ.
Okresní kolo v dubnu a následně i Krajské kolo v květnu proběhly prostřednictvím připojení k videokonferenci. Hanka na obou obsadila 1. místo a nyní tedy postupuje do Celostátního kola SOČ, které proběhne 13. 6. korespondenční formou.
Už teď si ale Hanka zasloužila pochvalu ředitele školy a po dohodě s Ing. Mužným si dle svého zájmu vybere knížku do hodnoty 500.- Kč jako odměnu.
Hanka svou účast v soutěži hodnotí jako skvělou zkušenost v mnoha ohledech: „Konkurence byla zatím malá, to pravé přijde teprve v celostátním kole, avšak to neznamená, že to byla ‚hračka‘. “ My určitě držíme palce, ať se umístí co nejlépe.