NOVÉ LOGO ŠKOLY

sszz_olomoucStalo se

Na 1. pohled je jasné, že se jedná o školu se zemědělským zaměřením. Pestrost barev vyjadřuje přátelskou a zábavnou školu s dobrými vztahy, což naši studenti uvedli v dotazníku. Hlavní symbol je tvořen ze 3 prvků.

– Zelenožluté zrající lány pole představují zemědělství a vztah s přírodou, zaštiťují především obory Agropodnikání, Podnikání a Opraváře zemědělských strojů, jsou obrazem tradice k bývalému logu a také jsme se tak vyhnuli velmi často užívanému symbolu obilného klasu.

– Krásná červená květina, jejíž součástí jsou zelené listy znázorněné jako lány pole, obsahuje obory Zahradnictví, Zahradník a Prodavač a aranžér květin. Její barva vyjadřuje kamarádství a přívětivost, je protiklad zelené a odkazuje také na červenou střechu a prvky na fasádě naší budovy.

– Modrá podkova reprezentuje obory Chovatelství, Umělecký kovář a Jezdec a chovatel koní. Tato barva oceli je moderní, barevně doplňuje kontrast a uzavírá znak do celku. Podkova ztělesňuje významný symbol štěstí a oproti původně zamýšlenému 4lístku se pojí s naší školou těsněji, a to jako vykovaný výrobek a ochrana kopyt koní. Je i správně otočená, aby z ní štěstí nevypadalo.

Věříme, že se vám naše nové logo také líbí.

Napsala A. Sklenářová