Únorové odborné přednášky

Vladana BednářováStalo se

V posledních dnech bylo na naší škole rušno – tým učitelů našeho poradenského pracoviště uspořádal hned několik přednášek na velmi zajímavá témata pro žáky naší školy. Jak přednášky probíhaly a čeho se týkaly si můžete přečíst níže.

V průběhu minulé týdne se ve škole konaly čtyři interaktivní besedy týkající se prevence rizikového chování na téma GAMBLING – patologické hráčství. S žáky besedovali pracovníci olomoucké pobočky společnosti Podané ruce, kteří se žákům snažili nastínit rizika spojená s hazardním hraním, ale i rady, jak tuto závislost rozpoznat a kdy se obrátit na odbornou pomoc.

V rámci programu se také uskutečnily přednášky Policie ČR. Poručík M. Váňa z oddělení tisku a prevence skvěle zapracoval na informovanosti žáků v oblasti drogové problematiky a problematiky přestupků, trestných činů a trestní odpovědnosti. 

Interaktivní film Policie ČR podle skutečného příběhu, kdy jsou žáci zapojováni do dění ve filmu, všechny zúčastněné velmi zaujal, jelikož se setkali s realitou všedního dne práce Policie ČR. Žáci měli prostor pro diskusi, která byla velmi zajímavá a inspirativní.