Jezdecká sezóna 2020 zahájena

Vladana BednářováStalo se

Během příprav na novou jezdeckou sezónu měla možnost Eliška Mrkvová s koněm CAZEERIHO absolvovat soustředění s českým olympionikem ve všestrannosti Jaroslavem Hatlou. Absolvovali již druhé skokové soustředění a ještě je čeká trénink na terénních překážkách tzv.crossové soustředění. Jestli půjde vše podle plánu, tak bychom se letos rádi účastnili národního poháru ve všestrannosti a finále bronzové podkovy.

V neděli 8. března byla zahájena nová jezdecká sezóna halovými závody na Nových Zámcích a naši žáci byli u toho.

Žákyně z 2 a 3. ročníku oboru JEZDEC A CHOVATEL KONÍ aktivně pomáhaly s organizací závodů. Zajišťovaly čisté povrchy kolbiště a pracovišť, škrtaly a doplňovaly startovní listiny, na kolbišti pomáhaly s přestavbou parkurů a měly možnost si vyzkoušet i práci rozhodčího na věži.

Sportovní reprezentaci naší školy zajistily žákyně 2. ročníku Tereza Škodová na koni CONTACT S.M.I. a Eliška Mrkvová  – CALVIN RIO a CAZEERIHO.  Kdybych měla zhodnotit jejich výkony jednou větou, tak řeknu: „ Tři naše dvojice (žákyně na školních koních) absolvovaly šest parkurů a z toho pět bez chyby“

Účast na závodech měla za cíl především získávání zkušeností a vzdělávání jak žáků, tak koní. Když se k tomu přidá dobré umístění, je to bonus a to se povedlo. Terka Škodová měla hobby závody jako generálku před ZZVJ.

Eliška Mrkvová –              CALVIN RIO  ( 70cm) 2. místo

CALVIN RIO (80cm) – vyl. pád jezdce

Tereza Škodova-               CONTACT  (70 cm) –  8.místo

CONTACT (80cm) – 9. místo

Eliška Mrkvová –                CAZEERIHO (90cm) – 17. místo

CAZEERIHO (100cm) – 9. místo

 

Pěkné parkury zajela i žákyně třetího ročníku 3J ( Lenka Kočí na své klisně startující za stáj Minx Equestrian Team)

 

L** (120cm) – 3. místo

S* (125cm) –    4.místo

 

Sezóna je zahájena, tak doufám, že nám plány nenaruší Covit – 19.

Autor článku: Simona Heidenreichová