Vánoční Vídeň: Z tréninku Lipicánských koní až na Vánoční Trhy

sszz_olomoucStalo se

Datum: 20. prosince

Školní výlet do Vídně pro obor Jezdec a chovatel koní a Chovatelství přinesl nejen vánoční atmosféru, ale i mnoho dobrodružství a zajímavých zážitků. Po návštěvě Vídeňské jezdecké školy jsme pokračovali na vídeňské vánoční trhy, kde jsme zažili příjemný kontrast mezi tradicí a moderní dobou.

Po krátké procházce vánočně ozdobenými ulicemi jsme se někteří z nás rozhodli podívat i do přírodovědného muzea. Interaktivní expozice nás zaujala a poskytla nám nové pohledy na přírodu a vědu.

Náš výlet pokračoval návštěvou obchodního centra Krämer, který byl rájem pro všechny nadšené jezdce. Zde jsme objevili široký sortiment jezdeckých potřeb, od vybavení pro koně po oblečení pro jezdce. Pro naše studenty to byla skvělá příležitost prozkoumat nejnovější technologie a trendy v oboru.

Nakonec jsme si dopřáli chutný oběd v blízkém McDonald’s, kde jsme si odpočinuli a sdíleli dojmy z dosavadního dne.

S radostí a plní dojmů jsme se opět nalodili do autobusu, tentokrát s plnými taškami a srdci plnými nových zážitků. Vánoční Vídeň nám otevřela oči nejen pro krásy sváteční atmosféry, ale také pro rozmanitost světa chovu koní.

Děkujeme vedení školy a především paní učitelce Svíbové za organizaci tohoto nezapomenutelného výletu, který posílil naši vášeň pro jezdectví a chov koní. Těšíme se na další dobrodružství společně!